2015: מפגש+II

אוצרות: צופיה דקל כספי ושחר סריג

פתיחת התערוכה: יום חמישי, ה-06.08.2015, בשעה 20:00

סיור בתערוכה: יום שבת, ה-26.09.2015, בשעה 12:00. להרשמה: 03-6837676 #28

שיח גלריה: יום רביעי, ה-30.09.2015, בשעה 18:00

התערוכה הוארכה עד ה-12.11.2015

התערוכה הנוכחית מסכמת סדנה חד-­שנתית ייחודית שהתקיימה במוזיאון אילנה גור ביפו, בהנחיית האמן שחר סריג והאוצרת צופיה דקל-כספי. זו השנה השנייה שבה מתקיימת התוכנית 'מפגש +'.

במהלך הסדנה התקיימו ארבעה מפגשים קבוצתיים עם האמנים גרי גולדשטיין, איתן בן משה, טמיר ליכטנברג ודנה קסלר. האמנים שהשתתפו בסדנה הוזמנו לביקורים חוזרים במקום כדי לחוות, לצלם ולחקור את המרחב המוזיאלי.

היצירות שבחרו האמנים להציג מתכתבות עם החלל ועם מוצגיו. חלקן נעשו במיוחד עבור המקום, בהשראת המבנה, מיקומו הגיאו­פוליטי והאוסף האקלקטי האצור בו. אוסף המוזיאון כולל עבודות עיצוב ופיסול של האמנית אילנה גור, כמו גם עבודות נבחרות של אמנים ישראלים ותיקים ויצירות של אמנים צעירים שנרכשו לאחרונה. המדיום השולט במקבץ הנוכחי הוא הציור במגוון סגנונות, ולצדו בולטות עבודות רישום וקולאז' ועבודות פיסול.

מנעד אפשרויות השיח העולה ממבחר העבודות הוא רחב ואינו פוסח על ייצוגי גוף, דימויים מעולם החי והדומם, סוגיות של טריטוריה רב­תרבותית, אירועים מכוננים ומקורות השראה ברמות שונות של אותנטיות והפשטה. עבודות אחרות מבקשות להעלות שאלות, לערער על מוסכמות ולבחון קלישאות שאומצו או נדחו.

האמנים המשתתפים: עדי ארגוב, פולינה בלנקי, יעל גולדברג, גידי גילעם (Signor G) , שלומית ורטנבורג, יעל כפרי, הילה כרמל, אתי לוי, נילי מוזר, עופרי מרום, עופר נסים (OPHEAR), דלית פרוטר, נימה קטלב, רותם ריטוב והילה שפיצר