אפריל 2016

newsletter-l...
גליון אפריל 2016
לידידינו שלום רב,

אנחנו, במוזיאון  אילנה גור, הכנו עבורכם תכנית מרתקת לחודש הקרוב. את חג הפסח נחגוג במוזיאון בשלל פעילויות מיוחדות לילדים ולכל המשפחה. כמו כן נקיים שבוע מחווה לרקדנית וכוריאוגרפית רנה שינפלד. נציין בהזדמנות זאת על הארכת מועד ההגשה של הצעות לתערוכות ופרויקטים חדשנים להצגתם בחלל המוזיאון.
__________0
Rina_Sheinfe...
דימוי: ענבל מרמרי
 
שבוע מחווה לרקדנית וכוריאוגרפית רנה שינפלד במוזיאון אילנה גור
 
מ-18 ועד 25 באפריל 2016 יתקיים במוזיאון אילנה גור שבוע מחווה לרקדנית וכוריאוגרפית רנה שינפלד הנחשבת ל"כהנת הגדולה" של עולם המחול בישראל. שינפלד, הנציגה החשובה של תרבות המחול בעולם, הפרימה בלרינה הראשונה של להקת "בת שבע", חברתה הקרובה של פינה באוש במשך 40 שנה, המציאה ופיתחה שפת מחול ייחודית מאופיינת בשימוש בחפצים ובחומרים המבליטים ומדגישים את גוף האדם. רנה אינה מפסיקה להופיע ולרקוד גם בגיל 77.

שבוע המחווה לרנה שינפלד יחל ב18 לאפריל בשעה 19:00 בערב מפגש מיוחד "הרקדנית שוכחת צעד", בו יחשפו קהל המבקרים להזדמנות נדירה לשמוע ולשוחח עם האמנית. בהרצאתה האינטימית תדבר שינפלד על חמישים שנות יצירה ותרומתה למחול הישראלי מהקמתה של להקת "בת שבע" ועד פרישתה בכדי להקים "תיאטרון מחול רנה שינפלד"; על הקשר המיוחד עם מורתה מרתה גרהאם ו"האחות התאומה" פינה באוש,על הלבטים בין משפחה לקריירה ומה זה אומר לרקוד בגיל מבוגר.

הערב יכלול גם הפתעה מרגשת וילווה בקוקטייל בגן הפסלים.

במשך השבוע יוקרנו בחללי המוזיאון סרטים מהארכיון הפרטי של רנה שינפלד.
קול קורא לאוצרים/ות - הארכת מועד ההגשה עד ה1.05.2016
Museum_37
דימוי: שוקי קוק
 
מוזיאון אילנה גור מזמין אוצרים/ות צעירים וותיקים להגיש הצעות לתערוכות ופרויקטים חדשנים ומסעירים להצגתם בחלל המוזיאון.

עקב הפניות הרבות מועד הגשת ההצעות הוארך עד ה01.05.2016