מאי 2016

newsletter-l...
גליון מאי 2016
לידידינו שלום רב,
 
לקראת יום המוזיאונים הבינלאומי ול"ג בעומר מוזיאון אילנה גור מזמין אתכם לתכנית מיוחדת של פעילויות וסיורים ללא תשלום. בנוסף, בזמן הקרוב תוכלו ליהנות מתערוכה חדשה "רוח המקום" שתיפתח ב-2 ליוני ומערב מפגש עם הסופרת רוסית-ישראלית דינה רובינה שיערך במזויאון ב-9 ליוני. לסיום, אנו שמחים לשתף אתכם בצילומים מרגשים מהטקס החגיגי של הכתרת אילנה גור בתואר יקירת העיר תל-אביב-יפו שנערך ביום העצמאות וכן, בצילומים משמחים מפסטיבל הילדים שהתקיים במוזיאון במהלך חול המועד פסח.
Museum-day-2...
פתיחת תערוכה חדשה
____________...
בתחילת חודש יוני תפתח במוזיאון אילנה גור תערוכת "רוח המקום". התערוכה תכלול עבודות אמנות העוסקות בארכיאולוגיה ובהיסטוריה המקומית והישראלית של האמנים: גסטון צבי איצקוביץ, דור גז, זוהר גוטסמן, עודד הירש ותמיר צדוק. על עבודת האוצרות תנצח חנה שביב.
 
בעבודות חוקרים האמנים את תולדות המקום מתוך התייחסות לעדויות של אנשים החיים פה, לחפירות ארכיאולוגיות אמתיות או בדויות, וטקסים העוסקים בדור המייסד של הציונות. רוח העבודות בתערוכה, היא זו המטילה ספק בידע הרשמי ובנרטיב המקובל. כל אחד מהאמנים בדרכו, בהומור, אירוניה או באופן פיוטי, מערער על תפיסות וגישות מרכזיות בהיסטוריה והארכיאולוגיה המקומית.

תערוכת "רוח המקום" תיפתח ביום חמישי ה-2 ליוני בשעה 20:00 עם מופע של האמנים נופר חסון הנדלמן ורביע סלפתי.

שיח גלריה, בהשתתפות האוצרת והאמנים המציגים, יתקיים ביום שישי ה-24 ליוני בשעה 12:00. הכניסה לשיח ללא תשלום.

התערוכה תוצג עד ה-28 ביולי. 
ערב מפגש עם הסופרת דינה רובינה
dinarubina34...
מוזיאון אילנה גור שמח לארח את הסופרת רוסית-ישראלית המוערכת דינה רובינה למפגש חד פעמי במוזיאון עם קהל קוראיה, שיתקיים ביום חמישי ה-9 ביוני בשעה 19:00. המפגש שנקרא "איש ועיר" יכלול קריאת טקסטים ודיאלוג ישיר עם הסופרת וסיור מודרך במוזיאון שיסתיים בקוקטייל בגן הפסלים.

דינה רובינה נולדה בשנת 1953 בטשקנט שבאוזבקיסטן ועלתה לישראל עם משפחתה ב-1990. סיפוריה של רובינה התפרסמו כבר בברית המועצות ובישראל המשיכה לכתוב ולפרסם ספרים בשפה הרוסית. היא כתבה מעל ל-50 ספרים שזכו להצלחה גדולה ברוסיה והללו תורגמו למעל עשרים שפות. בישראל, קיבלה רובינה את פרס אריה דולצ'ין, פרס אגודת הסופרים בישראל וכן את פרס השר לקליטת עלייה על שם יורי שטרן. בין ספריה המצליחים מהשנים האחרונות ניתן למנות, את "הצד השמשי של הרחוב" שזיכה אותו ברוסיה בפרס "הספר הגדול" לשנת  2007.
מה היה לנו?
אילנה גור מקבלת את תואר
יקירת העיר תל-אביב יפו
9_0
ב-12 למאי ביום העצמאות ה-68 למדינת ישראל אילנה גור האמנית, המעצבת והאספנית קיבלה את התואר "יקירת העיר תל אביב-יפו". הטקס החגיגי התקיים בבית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה בפני קהל רב ובמעמד ראש עריית תל אביב יפו – מר רון חולדאי. 
P_20160426_1...
סיורי אביב מיוחדים לילדים

במהלך חול המועד פסח נערך במוזיאון אילנה גור פסטיבל יוצא-דופן לילדים. במסגרתו, השתתפו ילדים והוריהם בסיורים מודרכים ובסדנאות יצירה חינוכיות ומרתקות. 
P_20160426_1...
P_20160426_1...