דצמבר 2014

 
 
 
logo_0
  מה חדש?
1_27

 

 פאטמה שנאן, דמות שוכבת
 התחדשנו בציור של האמנית פאטמה שנאן (נ. 1986)    שתציג בקרוב תערוכת יחיד בגלריה לאמנות אום אל-פחם. זוהי עבודת שמן על בד, " דמות שוכבת", 2013. 

 

 
 
 


הדמות המופיעה שכובה על הרצפה מצוירת בגבה אל הצופה, ומביעה חוסר תפקוד ובה בעת נוכחות. המוטיב הדקורטיבי המצוי בשטיחים האתניים שהאמנית שואלת מסביבתה הקרובה הוא נושא מרכזי ביצירותה- אייקון המסמל את עולמה התרבותי והחברתי, האישי והקיבוצי, ומשכיל לבטא את הדיאלוג המורכב הטמון בקיומה.  

 
01_0
ג׳יימס אנסוורת' , בנים מתים
יצירה חדשה נוספת שאפשר לראות במוזיאון אילנה גור בימים אלו היא עבודתו של האמן הבריטי ג׳יימס אנסוורת' (נ. 1979). העבודה עשויה בטכניקה מעורבת של עט וצבעי מים ומתארת אקט של התאבדות. היא הוצגה בגלריה "רו ארט" בתל אביב כחלק מסדרת ציורים של אנסוורת' הנקראת "בנים מתים". 
02_0
במהלך טיול של אילנה גור למרוקו השנה שבתה את לבה תיבת כסף עתיקה. אחרי גלגולים רבים, התיבה נמצאת היום במוזיאון. היא מציגה הלכה למעשה את אמנות האסלאם המעלה על נס את המילה הכתובה, את הקליגרפיה המצוירת והאופיינית לשפה הערבית. בנוסף, התיבה מציגה תבניות של צורות גיאומטריות אשר על פי רוב באות במקום תיאור אנושי באמנות, האסור באסלאם.
 
03

הצצה לתוך המוזיאון

אחד המקומות הקסומים במוזיאון אילנה גור שבו מומלץ להעביר זמן איכות בימי החורף הקרים הוא הספרייה. החדר, הצופה מן הקומה השנייה כמעט על כל המוזיאון, מציע למבקרים עיון בעשרות ספרים במגוון נושאים, החל בארץ ישראל, עבור בתרבות וכלה באמנות (בעברית ובלועזית). המבקרים מוזמנים לשבת על הכורסאות המלכותיות בסגנון אוסטרו-הונגריה וליהנות מרגע של קולטורה. ספרייה זו מוקדשת לסבה של אילנה גור, ד"ר יוסף ספיר, ומתעדת את עשייתו ואת פועלו העצומים של אחת האושיות הבולטות בציונות.

 
 
 מה היה לנו?
01_0
במהלך חודש דצמבר נערכו במוזיאון אילנה גור שני אירועים גדולים שהביאו למחוזותינו מכובדים רבים. עשרות מורי דרך ומארגני תיירות נכנסת, בנוכחות שר התיירות מר עוזי לנדאו, הגיעו להתרשם מן המוזיאון ולהעביר הלאה את הבשורה האמנותית והתרבותית של אילנה גור, בארץ ומחוצה לה. 

שר התיירות עוזי לנדאו, אוני עמיאל ועמי אתגר
02_0
החודש אירחנו שני שיחי אמן בתערוכה "מקרינים אמנות". האמנים יואב רבן, גילי אבישר וז'וזף דדון דנו בעבודותיהם המרתקות והציגו יצירות נוספות שלהם אשר טרם הוצגו בתערוכה

גילי אבישר, צופיה דקל כספי וז׳וזף דדון
 

מה מחכה לנו ב-2015?
 

ב 2015 נחגוג 20 שנים להיווסדו של מוזיאון אילנה גור! תודות לאמנית אילנה גור שהאמינה עוד אז שיש לפתוח מוזיאון מסוג אחר, בגובה העיניים, שמתאים לכל אחד. 

בהזמנות זו אנו מבקשים להודות לכם על נאמנותכם למוזיאון ומאחלים לכם שנה אזרחית מצוינת, מלאת אושר והצלחות.

בשנה הקרובה אנו מבטיחים לכם תערוכות מתחלפות מרתקות, אירועי תרבות ייחודיים, החל ממופעי מוסיקה מקורית של יוצרים צעירים בשיתוף בית ספר "רימון", שיחי גלריה, הרצאות בתחום האמנות, פסטיבל תיאטרונטו, חגיגות יום האישה הבינלאומי ועד מגוון פעילויות לקהל הרחב.