חנוכה 2014

 
 
 
 
logo_0
חוגגים חנוכה במוזיאון אילנה גור
1_27

 

פעמים רבות אנו נשאלים מדוע אילנה מרבה לפסל בעלי כנף, ומהי משמעותו של מוטיב הציפורים החוזר בווריאציות שונות בעבודותיה הגדולות והקטנות כאחת. הופעתם של פסלי העופות בעבודותיה של אילנה גור, שנדמה כי רק חונים לרגע במחוזותינו בטרם ימשיכו בנדידה לארצות החום, היא חלק מן המחזוריות ההכרחית של הטבע, מקיץ לחורף, מילדות לזקנה, מלידה למוות.

מחקר הציפורים של גור החל לפני כמה עשורים, עת היו מגיעות למרפסת ביתה ביפו ואז ממשיכות לנדוד. הביקור החפוז הזה והפנים קדימה אל היעד הבא מצאו חן בעיני האמנית והציתו בה את הרעיון לפסל ציפורים בכל מיני מחוות וצורות: במעוף, במנוחה, בשמחה ובחיפוש אחר מזון. ציפורי הברונזה של גור ריתקו אלפי אנשים בישראל ובעולם וניתנו במתנה לשועי עולם, כדוגמת מיכאיל גורבצ'וב וחוסיין מלך ירדן.

 

 
 
 

נוסף על כך, הציפור מסמלת עבור גור את החופש האולטימטיבי ליצור ללא גבולות, נורמות או מוסכמות, יצירה חסרת פשרות בדמותה של האמנית היוצרת. היונה מסמלת עבור האמנית ועבור רבבות נוספים את השלום, ובשנת 1994, בטקס חילופי מסמכי האשרור, נתבקשה גור להעניק למלך חוסיין פסל מעשי ידיה. העבודה שבחרה להעניק לו הייתה פסל בדמות יונה עם עלה של זית במקורה, בדומה לסיפור המקראי על נוח והיונה.

מוטיב בעלי הכנף מצא את דרכו גם לשלל חנוכיות בעיצובה של האמנית, וכעת כשקרב חג החנוכה, חג האורים, אנו מזמינים אתכם לקוחות יקרים להיכנס לחנות האונליין או לבוא ולבחון מקרוב את מגוון החנוכיות הפיסוליות והייחודיות של אילנה גור. לחנוכיות אלו ייחוד אמנותי, ומלבד השימוש בהן במהלך שמונת ימי החג, הן יוסיפו חן ויופי לכל בית כל ימות השנה.

 
Untitled-1
"כציפור על תיל" – ליאונרד כהן
לקבלת ההטבה לחנוכה לחץ כאן

לקבלת ההטבה לחג החנוכה לחץ כאן

 

סיורים מיוחדים במוזיאון לכבוד חנוכה

מוזיאון אילנה גור ביפו מציין 20 שנה להיווסדו ומתחדש עם מגוון סיורים מעשירים, שמהם יוכלו ליהנות אוהבי הציור, הפיסול, העיצוב, הצילום וההיסטוריה. גם לילדים מצפה במוזיאון חוויה קסומה של חקר וגילוי. הסיורים נערכים בליווי מדריכים מקצועיים.
 

 

סיור לילדים - קסם המילים והצבעים 

19.12.14 בשעה 12.00

20.12.14  בשעה 12.00

למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן

עבר הווה ועתיד  - שלוש דתות אלוהים אחד

26.12.14 בשעה 12.00

למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן

 

מסע בעקבות דיוקן

23.12.14 שעה 12.00

למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן

מחוץ לקופסא

27.12.14 בשעה 12.00

למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן