ינואר 2014

מה חדש:
תערוכה בינלאומית חדשה של אילנה גור בגלריה "מאנה קונטמפררי" לאומנות עכשווית בג'רזי סיטי נפתחה זה עתה! בקרו באתר התערוכה: http://www.artmanafest.com/ilana-goor2.php
 
השקה של החנות האינטרנטית של המוזיאון, בה נציע ללקוחותינו ולמצטרפים חדשים: 5%+25% הנחה נוספת לנרשמים באתר החנות. shop.ilanagoormuseum.org
 
ביקור מיוחד במינו של האמן הגרמני הידוע הא שולט במוזיאון אילנה גור, במהלכו משווה האמן את סדרת "האדמה" (2004) של גור, לאסמבלאז'ים של ראושנברג. 
 
מתארחים במלונות פאתל מקבלים כרטיס כניסה חינם למוזיאון אילנה גור!
 
כאשר תרבות פוגשת קולינריה, הכירו את המארג ושיתוף הפעולה החדש בין המוזיאון לבין בית אוצרין – אירועים פרטיים ועסקיים באווירה אחרת
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
חוגגים את הטבע בעבודותיה של אילנה גור
אילנה גור נולדה בטבריה, וגדלה למרגלות חופי הכנרת. בתערוכת היחיד שלה "הכלאות" אותה הציגה גור ב- 2006 במוזיאון תל אביב לאמנות באו לידי ביטוי זיכרונות ילדותה של האמנית. זיכרונות של נופי טבריה הבתולית של אותם הימים לצד התפתחות המפעל ההתיישבותי והחקלאי באזור.  
סדרת "האדמה" (2004) שייצרה אילנה גור, בנויה אסמבלאז', ומורכבת בין השאר, מחלקי מכשירים ומכונות חקלאיות ישנות,  אותם אספה גור בשטחים החקלאים הפתוחים בסביבת טבריה ושאותם חיברה לכדי עבודות פיסוליות מונומנטליות.
 
בקטלוג "הכלאות", שליווה את התערוכה כתב הסופר הישראלי המוערך יורם קניוק על יצירותיה,כי "אין באמנותה נוסטלגיה אלא נאיביות פיקחת". שכן, טבריה של אותם הימים נחשבה ל"ריברייה הצרפתית" של ישראל, ואילנה שהייתה ילדה עם דיסלקציה לא מאובחנת ובילתה את מירב ימיה ואת מרצה בשדות ובטבע, למדה להכיר שטחים אלו היטב. 
 
המשיכה והקסם לאמנות ה"רדי-מייד" והשימוש במכונות חקלאיות עזובות וזרוקות בעבודותיה של אילנה, מקבלת צורות חדשות בפסלים וברהיטים נוספים. כך למשל ניתן לראות במוזיאון מחרשות מצריות עתיקות עשויות עץ, בנות 150 שנה אותן היא הפכה לספסלי ישיבה עבור באי המוזיאון. 
 
אחד המאפיינים הייחודיים של המוזיאון נובעת מהעובדה שהוא משמש גם כביתה של האמנית. אי לכך תפקידיה הרבים כבעלת הבית, האמנית, האספנית והאוצרת, נארגים יחדיו ומתמזגים באדם אחד, שהופך את המוזיאון לסביבה דינאמית ומשתנה ומבקרים השבים שוב ושוב למוזיאון שמים לב לשינויים הניכרים בו. דוגמא לכך, ניתן לראות בגן הפסלים אשר על גג המוזיאון שם הציבה גור סדרה ישנה חדשה של פסלי חיות אותם היא ייצרה בעבר מחלקי מתכת שונים וכלים חקלאיים. 
 
פסל "החמור" (2004)  נושא כעת כרכרה וסביבו בלהקה מתעופפות ציפורים שונות מרחפות להן בין שמים וארץ לאורך המעקה של גן הפסלים. 
 
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
מוזיאון אילנה גור – במה רב תחומית של אמנות
אילנה גור מקדישה עצמה לאמנות ורואה במוזיאון שבנתה נקודת מפגש למגוון דיסציפלינות ומקום לאוהבי האמנות. פעם בחודש מתרחשת סדנת רישום בחלל המוזיאון שאף כוללת תחרות רישומים. הכניסה למשתתפי הסדנא הינה חופשית, והזוכה בתחרות יזכה בשובר בשווי 300 ₪ לאחת מהחנויות הטובות בישראל לציוד אמנותי –ארטא!
 
לצד זאת , אנו מציעים מגוון סיורים חדשים בנושאים מעניינים במוזיאון: ניתן להרשם דרך עמוד הפיסבוק של המוזיאון. 
 
כמו כן,ילדי הגנים בישראל זוכים להצצה לעולם בו האמנות חיה ופועמת דרך הפרויקט "גני ילדים שוחרי מוזיאון" הנתמך על ידי משרד החינוך. 
וכמובן, מוזיאון אילנה גור ממשיך לעבוד יד ביד עם מוזיאון תל אביב לאמנות מודרנית, אשר במסגרות קורסי העשרה שלהם מביאים אלינו מבקרים רבים לסיורים מגוונים ושיחות על אמנות, אסתטיקה ואוצרות. לינק לפרטים:
בנוסף, גם השנה,תעביר המרצה המכובדת ד"ר דניאלה אוהד, סדרת הרצאות על עיצוב במוזיאון.
כרגיל, אנו גאים לארח באביב 2014 זו השנה השלישית, את פסטיבל "תיאטרונטו", ביוזמת המפיק ובמאי התיאטרון יעקב אגמון.
וברוח זו, נשמח להכיר לקוראנו את פרויקט האמנות הרב תחומי "חלום על נייר זכוכית" , אשר נערך בחודש פברואר בתיאטרון תמונע בתל אביב. במהלך ההצגה, שביים והפיק עידן זילברשטיין, אמנים מתחלפים יוצרים ציורים בהשראת ההצגה אשר יוצגו בתיאטרון תמונע. אירוע פתיחת התערוכה יערך ב 23.2.2013. ההכנסות ממכירת היצירות יועברו כתרומה לבית הספר "ביאליק רוגוזין" אשר ממוקם בדרום תל אביב, מרכז חינוכי המשמש בית לילדים עם קשיים, וילדי מהגרים ועובדים זרים. 
אנו במוזיאון אילנה גור מצפים לשנה פורייה ויצירתית ומרובת שיתופי פעולה מרתקים!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
בקרוב:
בניוזלטר הבא נציג בפניכם את צוות עובדות המוזיאון ובנוסף היכרות עם כמה יצירות חדשות שהתווספו לאחרונה לאוסף ההולך וגדל. 
חזרו להתעדכן ולקרוא....