ינואר 2016

newsletter-l...
גליון ינואר 2016
חודש חגיגת נשיות במוזיאון
Olga_Wolniak...
דימוי: אולגה וולניאק, בסטודיו, טכניקה מעורבת על עץ, 2004

חוגגים נשיות במוזיאון אילנה גור
מוזיאון אילנה גור מזמין אתכם לקחת חלק בחוויה מרתקת ויוצאת דופן ולחגוג עמנו חודש של אהבה, והעצמה נשית. במהלך חודש פברואר נקיים סדרת הרצאות ואירועי תרבות בשפות שונות, נארח תערוכה של נע"מת, כמו כן נקיים סיורים בנושא מגדר.
המוזיאון פותח את שעריו לאוצרים צעירים להגיש לנו הצעות מעניינות לתערוכות לשנת 2016. חנות המוזיאון מציעה לכלל לקוחותיה מתנות לחג האהבה, וליום המשפחה בהנחות משמעותיות. זאת ועוד בהמשך... 
תערוכה חדשה:
"בת חיל"
_____1
אם ורוד זה צבע של בנות? האם בנים יותר מוצלחים במתמטיקה? האם אימהות היא אכן המימוש המושלם של הנשיות? האם קריירה ומשפחה מתנגשים? את חודש פברואר נפתח בתערוכה חדשה בת חיל, התערוכה מציגה את פרי יצירותיהם של אנשי החינוך בנעמת: מורים, מנהלים, עובדי מנהלה, שחלקם עוסקים באמנות כמקצוע וחלקם הגדול כתחביב.
פתיחת התערוכה תתקיים ביום ה', 04.02.16, בשעה 18:30, במעמד: האמנית אילנה גור, יו"ר נעמת: גליה וולוך ומנהלת רשת החינוך של נעמת: מינה שפי. התערוכה תוצג עד לתאריך 09.03.16

מידע נוסף, בקרוב!

דימוי: איירין יעקב
מדוע נשים מודרות מההיסטוריה של האמנות הישראלית?
_______3_0
הרצאה בהנחיית ד''ר רות מרקוס
 
אנו שמחים להציע לכל חובבי התרבות והאמנות להצטרף אלינו להרצאה מרתקת בנושא "מדוע נשים מודרות מההיסטוריה של האמנות הישראלית" בהנחיית ד"ר רות מרקוס, היסטוריונית של האמנות ומרצה לתולדות האמנות ולאמנות מודרנית באוניברסיטת תל אביב.
ההרצאה תתקיים במוזיאון ביום ד', 24.02.16, בשעה 19:00. הערב יכלול סיור מודרך במוזיאון בליווי כיבוד קל.

* האירוע יתקיים בשפה העברית


דימוי: צלם דניאל צ'צ'יק
ערב מפגש עם הסופרת מרתה קתרו
Marta_Ketro
.
מוזיאון אילנה גור שמח לארח את הסופרת והבלוגרית הידועה והמוערכת מרתה קתרו למפגש חד פעמי במוזיאון עם קהל קוראיה, שיתקיים ביום ד', 17.02.16, בשעה 19:00. המפגש יכלול סיור מודרך בין כותלי המוזיאון, ילוו ביין וכיבוד קל והרצאה של הסופרת בנושא 'אמנות האושר'.
מרתה קתרו סופרת ובלוגרית ידועה, החל משנת 2014 עברה להתגורר בישראל. כתבה מעל ל-20 ספרים שזכו להצלחה גדולה ברוסיה, בינהם "האישה הנודדת", ספר המתאר את מסעותיה של הסופרת בישראל, "אמנות מלחמת האהבה" ועוד ספרים רבים ואהובים.

* האירוע יועבר בשפה הרוסית
סיור מודרך:
מעבר למיניות ואמהות
Pesi_Girsch_...
הנכם מוזמנים לסיור מודרך מרתק
בנושא נשיות ומגדר

 
בסיור "מעבר למיניות ואימהות" נשאל מדוע לאורך ההיסטוריה של האמנות איננו מכירים כמעט נשים אמניות, כיצד מתוארות נשים ע"י נשים באמנות, כיצד מתארת/חווה אמנית את עצמה, וכיצד נתפסת הנשיות כאשר האמן המנוי עליה הוא גבר.

לתיאום והרשמה ניתן לפנות בטלפון 03-6837676 #28

דימוי: פסי גירש
266-image

חנות המוזיאון – במבצעים מרגשים לחג אהבה ויום האם

שלום רב לידידינו היקרים,
במהלך החודש הקרוב אנו חוגגות במוזיאון את האהבה, המשפחה והנשיות. בנוסף לסיורים המיוחדים ולשפע האירועים שנקיים במוזיאון , חנות המוזיאון מעניקה לכם באופן חד פעמי 30% הנחה על תכשיטיה של האמנית.
תכשיטיה של גור הם אלמנטים פיסולים זעירים, או למעשה סוג של אמנות לבישה ומהווים מתנה יפייפיה שכל אישה תאהב. 
קול קורא לאוצרים/ות
A01A0976
מוזיאון אילנה גור מזמין אוצרים/ות צעירים וותיקים להגיש הצעות לתערוכות ופרויקטים חדשנים ומסעירים להצגתם בחלל המוזיאון.
 
המוזיאון שוכן ביפו במבנה עתיק מהמאה ה- 18,מכיל בתוכו אוסף של אמנות רווגני, אמנות ישראלית, בינלאומית ואתנית לצד עבודותיה של האמנית אילנה גור. יצירות האמנות במוזיאון כוללות: ציור, פיסול, וידאו ארט, אמנות שבטית, עתיקות, רישום, מיצב, פריטי עיצוב וחפצים שימושיים.