נובמבר 2014

 
 
 
 
logo_0
 

מה היה לנו?

אמנות ומוסיקה – במהלך החודשים ספטמבר אוקטובר אירחנו במוזיאון אילנה גור את בוגרי בית הספר רימון לג'אז ולמוסיקה בת זמננו. היה זה שיתוף פעולה ראשון מסוגו שבמסגרתו הוקרנו עבודות וידאו של מיטב האמנים על גבי הקיר החיצוני של המבנה העתיק וברקע, התנגנו מופעים אקוסטיים. התמהיל המוסיקלי כלל מחווה לבוב דילן וגדולי פולק, אריק קלפטון וליאונרד כהן. השילוב של כל היצירות מהז'אנרים השונים, מפיסול, וידאו ועד מוסיקה יצר חגיגה אמנותית רחבה המזכירה את עבודתן של שלוש הגרציות מן המיתולוגיה היוונית, שהיו אחראיות בין היתר על עבודת המוסיקה והאמנות של בני האדם.

 
 
 
lee

 

 
 
 
 
1_27
Gili Avissar, Beeri Tree, 2014

נשארים איתנו 

בשל הצלחתה של תערוכת "מקרינים אמנות" החלטנו להאריך את הצגתה במוזיאון. התערוכה כוללת מקבץ יצירות וידאו העוסקות באפיוני זהות אישית, חברתית, תרבותית ומגדרית. נושאים המעסיקים את רובנו ביום-יום. העבודות יוקרנו עד ה-31 בדצמבר באופן מחזורי ויאפשרו צפייה ודיון בשאלות העולות מהם במרחב הפתוח. האמנים המשתתפים: יוסף ז'וזף דדון, מיכל היימן, בלו-סימיון פיינרו, גילי אבישר, מיכל קול, רבקה פוטשבוצקי, לי ינור, יואב רבן, אלה גולדמן ולירון שלו. אוצרת: צופיה דקל כספי. 
 

 
2_5


חדש אצלנו 

כמו שאתם בטח כבר יודעים, מוזיאון אילנה גור מתחדש באופן תדיר בעבודות אמנות ויצירות מכל העולם, כשהדגש הוא על עבודות של אמנים מקומיים, ישראלים. לאחרונה הצטרף אלינו פסל חדש של ורד אהרונוביץ. אמנית צעירה בת 34, בוגרת בצלאל ואוניברסיטת חיפה. הפסל של אהרונוביץ מתאר ילדה המחבקת סוג של עוף באופן רגשי ומלא בפאתוס. הילדה מהווה דמות מרכזית במגוון עבודותיה של הפסלת אהרונוביץ וכמו מייצגת אותה או את הילדה הקטנה שמתעוררת בצופה בה. הפסל עשוי אפוקסי ו-mdf וגובהו 40 ס"מ.

Vered Aharonovitch, Untitled, 2013
 

כתבו עלינו
האתר המוערך Culture Trip, הממליץ לתיירים בכל העולם על יעדים אטרקטיביים, פתח כתבה על ישראל בביקור במוזיאון אילנה גור כאחד מעשרת המקומות שאסור לפספס בסתיו הזה. הכתבה האמורה, שפורסמה בסוף אוקטובר, שיבחה גם את שיתוף הפעולה של המוזיאון עם אמני הווידיאו ובוגרי רימון.
לכתבה לחץ כאן

 

 


מזמינים אלינו 
תחילת שנה אזרחית זו הזדמנות נפלאה לחדש את מערכי ההדרכה שלנו. מוזיאון אילנה גור מזמין אתכם חובבי הצילום, הציור, הפיסול, העיצוב וההיסטוריה לחוויית אמנות מעשירה, בליווי מדריכים מקצועיים. המבקרים יחשפו לזוויות התבוננות חדשות באוסף האקלקטי והמרהיב שקיים במוזיאון. גם לדור הצעיר מצפה כאן חוויה קסומה של מחקר וגילוי. מערכי ההדרכה שנבנו בקפידה, מורכבים מחמישה נושאים שמהם ניתן לבחור: עבר הווה ועתיד- שלוש דתות, אלוהים אחד; זהות נשית באמנות: מעבר למיניות ואימהות; מחוץ לקופסה; מסע בעקבות הדיוקן; קסם המילים והצבעים – סיור לילדים. כל הפרטים, התאריכים, השעות וההזמנות מופיעים בלינק. 
למגוון הסיורים לחץ כאן