ספיישל קיץ

 
 
logo_0
Newsletter-f...
אירועי קיץ במוזיאון לרגל ציון אירועי 20 שנה להיווסדו
אנחנו במוזיאון, מציינים השנה בגאווה רבה, 20 שנה להיווסדו של מוזיאון אילנה גור, פרי עמל ויצירתה של האמנית אילנה גור. במסגרת ציון המאורע החשוב הזה, מקיים המוזיאון סדרה של פעילויות הכוללות:  תערוכות, סיורים מיוחדים למבוגרים, ילדים ונוער, אירועי מוזיקה על גג המוזיאון ושיתופי פעולה עם הקהילה. עד כה זכו התערוכות ואירועי המוזיאון לקהל מבקרים רב ואנו ממשיכים בתנופה זו גם בתקופת חופשת הקיץ. במהלך חודש אוגוסט, נכונה לנו פתיחת התערוכה "מפגש+ II" ,סיורי קיץ לילדים ולמבוגרים, אירוע מוסיקלי על גג המוזיאון והנחות מיוחדות על מגוון פריטים בחנות המוזיאון, אל תחמיצו. על כל אלה נספר לכם בניוזלטר הזה. 
 
צילום: רועי שפרניק
 
rotem_2שיח גלריה בתערוכה 'מפגש+ II', בהשתתפות האוצרים והאמנים המציגים, יתקיים ביום  ה', 20.8.15,
בשעה 18:00. הכניסה לשיח ללא תשלום!

התערוכה 'מפגש+ II' מסכמת למעשה סדנה חד-שנתית ייחודית, בהנחיית האמן שחר סריג והאוצרת צופיה דקל-כספי, בה מתארחים השנה 15 אמנים ואמניות צעירים ובוגרים לסדרת מפגשים והיכרות עם מוזיאון אילנה גור, המקום מעורר ההשראה הזה עם אוסף האמנות העשיר והמגוון המצוי בו, הכולל פיסול, פריטי עיצוב ואומנות, ארכיאולוגיה, אמנות חזותית ישראלית ובינלאומית ועוד. זו השנה השנייה בה מתקיימת ברציפות התוכנית 'מפגש +'  במוזיאון.
 
האמנים המשתתפים: עדי ארגוב, פולינה בלנקי, יעל גולדברג, גידי גילעם, שלומית ורטנבורג, יעל כפרי, הילה כרמל, אתי לוי, נילי מוזר, עופרי מרום, עפר נסים, דלית פרוטר, נימה קטלב, רותם ריטוב והילה שפיצר.

היצירות שבחרו האמנים להציג מתכתבות עם החלל ועם מוצגיו. חלקן נעשו במיוחד עבור המקום, בהשראת המבנה, מיקומו הגיאו-פוליטי והאוסף האקלקטי האצור בו. אוסף המוזיאון כולל עבודות עיצוב ופיסול של האמנית אילנה גור, כמו גם עבודות נבחרות של אמנים ישראלים ותיקים ויצירות של אמנים צעירים שנרכשו לאחרונה. המדיום השולט במקבץ הנוכחי הוא הציור במגוון סגנונות, ולצדו בולטות עבודות רישום וקולאז' ועבודות פיסול.

מנעד אפשרויות השיח העולה ממבחר העבודות הוא רחב ואינו פוסח על ייצוגי גוף, דימויים מעולם החי והדומם, סוגיות של טריטוריה רב-תרבותית, אירועים מכוננים ומקורות השראה ברמות שונות של אותנטיות והפשטה. עבודות אחרות מבקשות להעלות שאלות, לערער על מוסכמות ולבחון קלישאות שאומצו או נדחו.

למידע נוסף על התערוכה: לחץ פה

דימוי: רותם ריטוב, 2015

 
Arik
ערב מחווה לזמר אריק סיני בהשתתפות האמן: יום ד', 26.08.15, בשעה 20:00
בעקבות ההצלחה לה זכה ערב המחווה לזמר ולמלחין חנן יובל, בביצוע הזמרים ונגני הגיטרה:דוד סולן ואלכס פולק ובהשתתפותה של הזמרת יפעת אלבז (חודש מאי 2015)  וערב המחווה המוסיקלי, שנערך לזמרת אסתר עופרים, בביצוע: שירי גולן בשירה ונגינה בגיטרה ושי טוחנר, בנגינה בגיטרה ומפוחית פה ובהשתתפות החלילן, חן קופרמן (יולי 2015), בחר המוזיאון להמשיך את אירועי המוסיקה האלה, שזוכים לקהל אוהדים רב.
במופע הקרוב יתארח צמד המוזיקאים: רועי שפיגלר ודוד סולן, לערב מחווה מיוחד לזמר הוותיק והאהוב אריק סיני ויבצעו משיריו הידועים. אריק סיני, שיהיה נוכח בערב זה, יצטרף לצמד הזמרים וישיר עמם יחד במהלך הערב. 
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: לחץ כאן

צילום: מוזיאון אילנה גור
 
maayan_shop_...
חוגגים 20 שנה למוזיאון עם 20% הנחה על פרטי האמנות האהובים ביותר 
לרגל מלאות 20 שנה להיווסדו של מוזיאון אילנה גור, שמחה חנות המוזיאון להציע לכם, חובבי האמנות, הזדמנות נדירה, לרכוש בחנות המקוונת של המוזיאון את היפים והמיוחדים מבין פסליה, תכשיטיה, ועיצוביה של האמנית הבינלאומית, אילנה גור, ב- 20% הנחה.
עבודותיה של גור מהוות חוד חנית בעיצוב ובאמנות הישראלית, הן שואבות את השראתן משורשי התרבות הישראלית, ומשקפות בבירור את הקסם שגור, מוצאת באדמה ובבעלי החיים. 

אנו פה בחנות המוזיאון מציעים לכם את האפשרות לחיות עם אמנות ! הנכם מוזמנים להתרשם מיופיין וייחודן של עבודותיה בלינק הבא:  לחץ כאן

צילום: מוזיאון אילנה גור
 
סיורים מודרכים ופעילות ילדים במהלך חופשת הקיץ:
  • מה מייחד את מוזיאון אילנה גור ממאות מוזיאונים אחרים ברחבי העולם?
 
במרכז הביקור במוזיאון אילנה גור, עומדת החוויה האישית של כל מבקר, הנחשף לחללי התצוגה המיוחדים שבמוזיאון, בהם מוצגות יצירות אמנות, אומנות, חפצים ועתיקות, באופן בלתי שגרתי, ובשונה מהקונבנציות המקובלות בעולם האמנות. בשל אופיו המיוחד והאוסף הנדיר המצוי בו, הפך המוזיאון למיצב חי של האמנית והאספנית אילנה גור, שהמוזיאון עוצב על ידה. הביקור במוזיאון חושף בפני המבקר את יצירותיה הייחודיות של גור ואת האוסף המגוון שנאסף על ידה, במהלך השנים. הסיור "מחוץ לקופסה" עובד על כל החושים, הוא מקרב את הצופה למוצגים, ומעניק לו חוויה בלתי נשכחת. 
 
הסיור "מחוץ לקופסה", מתקיים  מידי שבת, בשעה 12:00, ועד סוף חודש אוגוסט 2015,  ללא תשלום, אך מחייב הרשמה מוקדמת. להרשמה: 03-6837676 #28
 
  • פעילויות לילדים במהלך חודשי הקיץ
 
במהלך חודשי הקיץ ועד סוף חודש אוגוסט 2015, מקיים המוזיאון מגוון פעילויות לילדים, סיורים מודרכים, שעות סיפור וסדנאות יצירה בחומרים שונים. הפעילויות  מתקיימות במרפסת ועל גג המוזיאון. לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6837676 #28
 
תערוכה 'רכישות חדשות (2014-2013): פרקטיקה של אספנות אחרת':
העבודות מתוך התערוכה נשארות תלויות במוזיאון גם לאחר סגירת התערוכה וניתן יהיה להתרשם מהן גם בהמשך התקופה. היצירות נעשו במדיומים שונים כמו: ציור, פיסול, צילום ווידיאו. כל היצירות, נרכשו על ידי אילנה גור למוזיאון, במהלך שנת 2013-14, והן נעשו בידי אמנים ישראלים צעירים: שחר סריג, עתר גבע, לירון שליו, ליאור שטיינר, צוקי גרביאן, יונתן הירשפלד, ורד אהרונוביץ', פאטמה שנאן והדס לוי, יוצרים ישראלים וותיקים, כדוגמת הצלם: בן לם, והאמן הבינלאומי:  ג'יימס אנסוורת'.
במסגרת התערוכה נחנכה יצירתה של האמנית הצעירה ורד אהרונוביץ, "המזרקה", אותה רכשה אילנה גור לאוסף המוזיאון, לרגל התערוכה.
היצירה המופלאה הזו, מוצבת עתה על גג המוזיאון והיא מהווה אטרקציה תיירותית אטרקטיבית במיוחד, זאת בשל הדמויות מלאות ההבעה והדמיון, שיצרה אהרונוביץ', המושכות צעירים ומבוגרים כאחת, לשוב ולהתבונן ביצירה המיוחדת הזו. 
לפרטים נוספים: לחץ כאן 
 
FacebookTwitterLinkedInGooglePlusPinterest