פברואר 2016

newsletter-l...
גליון פברואר 2016
מה קורה עכשיו במוזיאון
לידידינו שלום רב,

בעיצומן של חגיגות חודש האהבה והעצמה נשית, מוזיאון אילנה גור שמח להציע לכם מגוון רחב של אירועים ופעילויות. הנכם מוזמנים לבקר בתערוכה החדשה "בת חיל", להצטרף אלינו לערב העצמה נשית מרתק, להתרשם מכתבת שער במגזין "מטרו" של הג'רוזלם פוסט על אילנה גור והמוזיאון ולהנות ממבצעים אטרקטיביים לרגל יום האישה הבינלאומי בחנות המוזיאון.
______________
מוזיאון אילנה גור מזמין את כל חובבי התרבות והאמנות להצטרף אלינו לערב העצמה נשית מרתק. הערב יכלול סיור מודרך ברחבי המוזיאון, הרצאה בנושא "מדוע נשים מודרות מההיסטוריה של האמנות הישראלית" מאת חוקרת האמנות ד"ר רות מרקוס שילווה בקוקטייל בגן הפסלים.

דימוי: אנרי סעדה, שלומית רוקדת מול הורדוס, 1966 
לרכישת כרטיסים לחצו כאן
לכבוד יום האישה חנות המוזיאון בהצעה מיוחדת
על מגוון פסלי הרוח הנשית
Shop-Newslet...
בסוף שנות ה-70 ביקשה גור להעמיק בלימוד גוף האדם- היא נברה בספרי אנטומיה ועשתה תרגילים בחמר ובשעווה. בשנים אלו יצרה אין ספור טורסואים חלולים הניצבים על מעמד דמוי תורן בהשראת דמויות מהמיתולוגיה היוונית, וגופים סוריאליסטים קטועים ומעוותים של נשים וגברים.

דימויים אלו מרכיבים את המילון הצורני של גור ומופיעים באובייקטים בייעוד משתנה, מפיסול, ריהוט ועד צורפות. הגוף האנושי, או הנשי, משמש את האמנית להבעת הסערה הפנימית המתחוללת- הגוף משוסע , כמעט תמיד בתנועה. הדמויות נראות לרוב כאילו הן משילות מעליהן את עורן, מתוך ניסיון או רצון לחשוף את ההוויה הפנימית שלהן ולהשתחרר מהכבלים הבלתי נראים.

ביצירות אלו יש מן העוצמה הטבעית, חסרת הפשרות של אילנה גור; הגוף האנושי משמש אותה כאמצעי ביטוי להווייתה הסוערת. העבודות מהוות ייצוג ממשי לזיקה של גור לעולם גברי כוחני הטומן בחובו נשיות חזקה ומסקרנת.

לרגל יום האישה הבינלאומי, מציעה חנות המוזיאון כמה מעבודות אלו במחירים מיוחדים. 
בכל רכישה ינתן מתנה, פסלון
בשווי 150 שקלים.
התערוכה "בת חיל"
____________...
במסגרת שיתוף הפעולה שנרקם בין מוזיאון אילנה גור לרשת החינוך של נעמת, מארח המוזיאון את אנשי החינוך של נעמת לתערוכה. התערוכה "בת חיל" מציגה את פרי יצירותיהם של מורים, מנהלים ועובדי מנהלה של נעמת, שחלקם עוסקים באמנות כמקצוע וחלקם הגדול כתחביב.

התערוכה מעלה שאלות ביחס למקומה של האישה בחברה ובאמנות במאה ה- 21, מהם תפקידיה, האם נשארנו רק עם אותם תפקידים מסורתיים או פרצנו גבולות. 

התערוכה תוצג עד לתאריך
 10.03.16.

דימוי: סתיו גולומב, דיוקן עצמי
2_10
בצילום: אילנה גור, יו"ר נעמת גליה וולוך ונשות חינוך נעמת באירוע הפתיחה
סיורים מודרכים לכבוד חודש העצמה נשית 
"מעבר למיניות ואמהות"  
בסיור "מעבר למיניות ואמהות"  נשאל מדוע לאורך ההיסטוריה של האמנות איננו מכירים כמעט נשים אמניות, כיצד מתוארות נשים ע"י נשים באמנות, כיצד מתארת / חווה אמנית את עצמה,
וכיצד נתפסת הנשיות כאשר האמן המנוי עליה הוא גבר.   
27.02.16 בשעה 12:00 
5.03.16 בשעה 12:00 
8.03.16 בשעה 15:00 

עלות השתתפות בסיור כלולה במחיר כניסה למוזיאון. 
למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן


סיור בשפה הרוסית
סיור לדוברי רוסית הקרוב יחול ביום חמישי, ה-17.03.16 בשעה 19:00
למידע נוסף והזמנת סיור לחץ כאן

 
כתבו עלינו
בתחילת חודש פברואר התפרסמה כתבת שער מעמיקה במגזין "מטרו" של העיתון "ג'רוזלם פוסט" על אילנה גור והמוזיאון. הכתב ג'וש דל מתאר את מוזיאון אילנה גור כ"חוויה פועמת ומעצימה שמציגה את חזונו של האמן".
j.post_2
Facebook Instagram Twitter LinkedIn GooglePlus Pinterest
 
Ilana Goor Museum, 4 Mazal Dagim st., Old Jaffa, 68036, Israel, +972 3 683 76 76