אוגוסט 2016

newsletter-l...
גליון אוגוסט 2016 
 
לידידינו שלום רב,
 
החודש היה עמוס בכל טוב ... תערוכה חדשה ומסעירה של האמניות יוליה סגל וורד אהרונוביץ' במוזיאון אילנה גור, סיורי ילדים תיאטרליים שמלאו את חללי המוזיאון בצחוק מתוק ואושר, כתבה חדשה שהתפרסמה בנכר ודרגה את מוזיאון אילנה גור בין חמשת מוזיאוני החוף הטובים ביותר בעולם. זאת ועוד הפתעות מצפות לכם בניוזלטר זה. 
 תערוכה "שתי פסלות: יוליה סגל, ורד אהרונוביץ'"
____2
 ב-12 באוגוסט פקדו את מוזיאון אילנה גור יותר מ-400 אורחים שהגיעו לפתיחת התערוכה החדשה "שתי פסלות: יוליה סגל, ורד אהרונוביץ'", באוצרותה של האמנית ומקימת המוזיאון אילנה גור. האירוע ששילב שתי דורות שונים של אמניות הצליח לרגש את הקהל המגוון שהגיע.
התערוכה בוחנת מפגש בין שתי יוצרות ריאליסטיות, שונות בגישתן לטכניקה, לחומר, למרקם, לצבע ולצורה, במרחב האקלקטי של המוזיאון. יוליה סגל, ילידת חארקוב באוקראינה (1938), מתגוררת בירושלים. אמנית ותיקה, ממוצא רוסי, בעלת זיקה קלאסית שיצירתה הפיגורטיבית, בפורמט ממוזער, תלת ממדי או תבליטי, דחוסה במחוות קטנות ומאופקות של דמויות אנונימיות ברובן, המשמשות כאב-טיפוס לייצוג העממי שנושאו פליטות, הגירה והישרדות. עבודתה של סגל מאופיינת במרקם גולמי מחוספס (נחושת, ברונזה וגבס צבוע באקריליק).  האמנית הצעירה ורד אהרונוביץ לעומתה, ילידת הארץ (1980), חיה ויוצרת בתל אביב, אקטיביסטית בהכרתה ובעלת תפיסה מגדרית מובהקת. אהרונוביץ', פוסט-מודרנית בגישתה הנועזת לחומר ולצבע תעשייתיים (פיברגלס, MDF, אפוקסי), יוצרת ייצוגים של נשים שחוו ניצול והפרת אמונים.
 
המפגש המאתגר בין השתיים, מזמין קריאה חדשה של היצירות המייצגות שתי גישות קצה, טעונות ביקורת חברתית נוקבת המתייחסת למצבים של ניכור והדרה. האחת מדיטטיבית בנטייתה לצמצום ולאנונימיות והאחרת, אקספרסיבית וחושפנית במחוות הבוטות שהיא מאצילה על דמויותיה; ושתיהן גם יחד תקפות בעידן הרב-תרבותי שבו הן מתקיימות. 

למידע נוסף על התערוכה: לחץ כאן 
 
התערוכה תימשך עד ה-22 בספטמבר 2016. 

 
סיור מיוחד בתערוכה החדשה

ביום שישי ה-16 בספטמבר בשעה 12:00 נקיים סיור מיוחד בתערוכה החדשה. הסיור כלול בתשלום כניסה למוזיאון. לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות בטלפון 03-6837676.
 
שמחים לשתף אתכם בצילומים מאירוע הפתיחה
7_3
13_1
7_3
13_1
צילומים: ניר ניסים
לכבוד חודש תשרי המתקרב חנות המוזיאון בהצעה מיוחדת
______________6

חודש תשרי המתקרב מביא איתו את ניחוחות החגים, ההכנות וההתרגשות. גם אנחנו, במוזיאון אילנה גור מתכוננים לקראתו ומציעים לקהל לקוחותינו תמהיל מגוון של מתנות בהנחות מיוחדות. החגים שפותחים את השנה טומנים בחובם משמעויות רבות אשר מתייחסות לטבע, לבעלי החיי ולהתחלות חדשות.

כידוע, אלה בין היתר, הנושאים המעסיקים את הפסלת והמעצבת אילנה גור בעבודותיה השונות שזכו לתהילה ברחבי העולם. הרבה מיצירותיה של אילנה גור שמפוזרות בנקודות שונות על פני הגלובוס נעות על הגבול שבין אמנות לעיצוב. פריטים שימושיים בחיי היום יום שגור פיסלה ועיצבה שמשתלבים בחיים ואינם ניצבים במרחק מנוכר.
כלי הגשה, מזוזות, פסלונים קטנים ופותחן בקבוקים, מוצעים בימים אלה במכירה חגיגית באתרנו ב-20% הנחה. הנחה נוספת של 5%, תינתן לנרשמים לאתר החנות.  
לצפייה במועדפי החודש לחצו כאן
כתבו עלינו
הבלוג "The Study" הכתיר את מוזיאון אילנה גור
במקום ה-5 במוזיאונים בקרבת הים בעולם!
the_study
The World’s Best Beach Museums
place_5
כתבת התרבות מניו יורק ליאה בורן מתארת את מוזיאון אילנה גור כ"אחד מהמוזיאונים המיוחדים ביותר בעולם כולו". היא מוסיפה: "ביקור במקום הנפלא הזה אינו נחשב ללא כניסה לגן הפסלים אשר הנוף המדהים הנשקף ממנו - הוא היפה ביותר בעיר תל-אביב יפו ".

לצפייה בכתבה המלאה לחצו כאן

צילומים: שוקי קוק
_________-____0
מה היה לנו?
_____________0
 


במהלך חודש אוגוסט נערך במוזיאון אילנה גור פסטיבל קיץ מיוחד. במסגרתו, השתתפו ילדים והוריהם בסיורים חווייתיים תיאטרליים המלווים בבובת יד בדמותה של האמנית אילנה גור שליוותה אותם בסדנאות יצירה חינוכיות ומרתקות. כל מפגש הסתיים בקרטיב קריר.צילומים: ארכיון של מוזיאון אילנה גור
IMG-20160816...
2_24