אוקטובר 2015

 
 
logo_0
הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה "מפגש+II"

עקב הביקוש והעניין שמעוררת התערוכה "מפגש+II", המוצגת בימים אלה במוזיאון, בחרנו להאריכה והיא תוצג עד לתאריך 12.11.15.

האמנים המשתתפים: עדי ארגוב, פולינה בלנקי, גידי גילעם, שלומית ורטנבורג, יעל כפרי, אתי לוי, נילי מוזר, עופרי מרום, עפר נסים, דלית פרוטר, נימה קטלב ורותם ריטוב.

למידע על התערוכה: 
לחץ כאן

סיור מיוחד בתערוכה יתקיים ביום שבת, ה-24.10.15 בשעה 12:00 וביום שבת, ה-07.11.15 בשעה 12:00. הסיור כלול במחיר כניסה למוזיאון.
לפרטים ולהרשמה: לחץ כאן או בטלפון: 036837676 #28

 

______________.
תערוכה חדשה: בוגרי המכללה לצורפות 'אומנית', של רשת החינוך נעמת, מציגים את יצירותיהם במוזיאון

במסגרת שיתוף הפעולה שנרקם בין מוזיאון אילנה גור לרשת החינוך של נעמת, יארח המוזיאון, בפעם השנייה, את תלמידי נעמת לתערוכה. והפעם, את תערוכת הסיום של בוגרי המכללה לצורפות 'אומנית'. בתערוכה יוצגו כ-21 פריטים של בוגרי מגמת התכשיטנות, הכוללים: טבעות, שרשראות, עגילים וצמידים, כאשר הנושא המקשר הוא 'צמחי ארץ ישראל'.
אוצר התערוכה: אוריאל בוזגלו

פתיחת התערוכה תתקיים, ביום ה', 19.11.15, בשעה 18:30, במעמד: האמנית אילנה גור, יו"ר נעמת: גליה וולוך, מנהלת רשת החינוך של נעמת: מינה שפי, מנהל מכללת 'אומנית': אוריאל בוזגלו והסטודנטים המציגים. התערוכה תוצג עד לתאריך 19.12.15 
 
דימוי: טטיאנה חיבנקוב
שיח גלריה בהנחיית אוריאל בוזגלו, מנהל מגמת התכשיטנות ובהשתתפות הבוגרים, יתקיים ביום ו' 11.12.15 בשעה 12:00. הכניסה לשיח ללא תשלום. למידע ולהרשמה: 036837676 #28
המסע לטורקיה עם מסר של שלום
Sculpture_at...
The_hosts-_M...
לפני מספר חודשים ביקר במוזיאון אילנה גור, מרט אוזגון (Mert Ozgün), איש עסקים טורקי, מאנקרה, אשר התפעל מן המוזיאון ומאוסף האמנות המצוי בו. התרשמותו מן המוזיאון הייתה גדולה והתפתחה שיחה אישית וחביבה בינו לבין האמנית אילנה גור. בשיחה  עימו, הביא מרט אוזגון את יחסו החם לישראל והתרשמותו העזה מן המוזיאון. בהזדמנות זו, בקשה גור לברר האם הוא שמע על הפסל הטורקי אנגין יונטונק (Engin Yontunc), אשר פסל פרי יצירתו מצוי באוספיה. את הפסל רכשה לפני שנים באיסטנבול  והוא מאוד אהוב עליה. בהזדמנויות שונות ביקשה גור להשיג פרטים אודות הפסל שיצר אותו, אך הדבר לא עלה בידה. מרט אוזגון הבטיח לבדוק עבורה את העניין. הוא יצר קשר עם גלריה באנקרה, שאכן הצליחה לאתר את הפסל.

שבוע לאחר מכן, התקשר מרט אוזגון למוזיאון והציע להזמין את אילנה גור, את לני לוונגרוב, בעלה ואת אלינור סולן, מנהלת מחלקת ההדרכה, שסייעה ביצירת הקשר, לביקור באנקרה לפגישה עם הפסל אנגין יונטונק. באירוע המכובד שנערך לכבודם באנקרה, בחודש שעבר, שאורגן על ידי מרט אוזגון ובסיוע של שגרירות ישראל באנקרה בניצוחה של אמירה אורון ((Head of Mission, לקחו חלק, אנשי פרלמנט טורקי ופוליטיקאים ושגרירים ממדינות שונות. בשיחה עם אנגין יונטונק (83) התברר שגם אביו, Yontunc  Kenan, הינו פסל ידוע ומוכר בטורקיה, שעבודותיו מוצגות במוזיאונים בעלי שם בטורקיה. בנוסף לקבלת הפנים המפוארת אורגנו לגור ולמלוויה תכנית סיורים עשירה במוזיאונים שונים באנקרה ובאיסטנבול. בביקורה ב State Museum of Painting and Sculpture- Ankara  נשאלה אילנה האם תרצה להציג את יצירותיה במוזיאון. על כך השיבה שהיא תשקול את הדבר. מסתבר שגם בטורקיה שמעו על מוזיאון אילנה גור.
____________...
"שמש בגבעון דום..."- האבן הגדולה מתִּמְנֵת חֶרֶס
בשנות השבעים רכשה אילנה, מסוחר עתיקות, אבן עצומה, ששימשה כפתח לבאר מים, בתקופת המקרא ומשקלה כ-2 טון. האבן נמצאה במרחק כ 30 מ' מקברו של יהושע בן נון.
לפי דעת המומחים, הייתה האבן במקום בתקופת מנהיגותו של יהושע בן נון והייתה עדה למעשי גבורתו. היא נמצאה בכפר חארת' בגדה, קרוב לאריאל. באותו מקום קיים היישוב המקראי תִּמְנֵת חֶרֶס (או תִּמְנַת סֶרַח), המתואר במקרא כמקום מגוריו ו
קבורתו של יהושע בן נון, שהוביל את עם ישראל לארץ כנען. 
לאחר מסע תלאות הגיעה האבן למוזיאון.  וכיום, היא מוצבת אחר כבוד על מרפסת המוזיאון וצופה על הים המרהיב של יפו. מוזמנים להתרשם.

דימוי: ירון עטר
הסיורים במוזיאון ממשיכים גם במהלך החודשים הקרובים ולא רק בעברית

הוספנו סיורים בשפה הרוסית ובשפה הספרדית. התאריך הבא:
*סיור לדוברי רוסית ביום שישי, ה-06.11.15 בשעה 11:00
*לרשימה המלאה של הסיורים: לחצו כאן

לקבוצות המבקשות לקיים סיורים סגורים יש אפשרות להיפגש עם אמן. כמו כן, יש אפשרות לקיים סיורים אינטראקטיביים לילדים בתיאום מראש
סתיו בחנות המוזיאון
smalldetaile...
החורף הגיע למחוזותינו ועמו הגיעו הציפורים שחולפות בישראל בעת מעופן למחוזות חמים יותר באפריקה. ביקורן החפוז של הציפורים בביתה של אילנה גור ביפו הציתו את דמיונה של האמנית, ואת רצונה להנציח את אירעיות הזמן, את מעגליות עונות השנה ואת החופש שגלום ביצורים אלו, שהוא גם מנת חלקה של גור היוצרת מתוך התעלמות מנורמות ומוסכמות.
הנכם מוזמנים להתרשם ממועדפיי החודש באתר החנות במחירים מיוחדים – לחצו כאן לפרטים.
FacebookTwitterLinkedInGooglePlusPinterest
 
Ilana Goor Museum, 4 Mazal Dagim st., Old Jaffa, 68036, Israel, +972 3 683 76 76
© כל הזכויות שמורות