סיורים מודרכים במוזיאון אילנה גור
מחפשים בילוי מעניין לסופ''ש? מתכננים יום כיף עם הילדים? הגיעו אורחים מחו"ל? מוזיאון אילנה גור מזמין את הציבור ליהנות ממגוון סיורים מודרכים בשפות שונות. חובבי כל תחומי האמנות, הציור, הצילום, הפיסול, העיצוב, האדריכלות, הארכיאולוגיה וההיסטוריה יזכו לחוויה מלמדת ומעשירה בליווי מדריכים מנוסים ומיומנים. במהלך הסיור באורך של שעה נחשף  הקשר בין האוסף האקלקטי של המוזיאון, המכיל למעלה מ-500 יצירות של מבחר אמנים מהארץ ומהעולם, תוך שימת לב לגלגולי ההיסטוריה המרתקים של מבנה המוזיאון העתיק, לסיפורה האישי של בעלת המקום - האמנית, המעצבת והאספנית אילנה גור. בואו להכיר ולגלות מחדש את קסמיה של יפו  העתיקה ואת אוצרותיו של מוזיאון אילנה גור. 
12109002_164...

סיורים מודרכים לקבוצות ולפרטיים
 

סיורים מודרכים לקבוצות ולפרטיים כרוכים בתשלום בהתאם לכמות המשתתפים. הסיור נתפר בהתאם לדרישות האורחים הן מבחינת תכניו והן מבחינת אורכו (בין 30 עד 60 דקות).

הדרכות מונחות על ידי צוות מדריכים מקצועיים במגוון רחב של שפות: עברית, אנגלית,רוסית, ספרדית ופורטוגזית.

*ניתן להזמין הדרכות בשפות נוספות בתיאום מראש עם מחלקת ההדרכה.
15418411_152...
12742300_126...

סיורים מודרכים לקהל הרחב
 

בימי שישי בשעה 12:00 ייערך סיור מודרך הכלול במחיר הכניסה למוזיאון לכלל המבקרים.

הסיור מותנה במינימום של 5 משתתפים בתיאום טלפוני מראש. הסיור אינו מיועד לקבוצות פרטיות שמעל 15 איש.

מחוץ לקופסה

 
במהלך הסיור נסייר בחללי המוזיאון כחללי תצוגה א-פורמליים שבהם מוצגים יצירות אמנות, אומנות, חפצים ועתיקות, באופן בלתי שגרתי. נתבונן באוסף האקלקטי מזוויות חדשות שיעוררו מחשבה מחודשת ומאתגרת. הסיור עובד על כל החושים, מקרב בין הצופה למוצגים, ויוצר חוויה בלתי נשכחת.

הסיור מותאם לילדים ולמבוגרים כאחד.
images_1

מסע בעקבות הדיוקן

 
בימים עברו היה הדיוקן אחד הז'אנרים הנחשבים באמנות החזותית, ועם התפתחות הצילום במאה ה-19 חשבו רבים כי הוא הגיע לקצו.  הסיור ישפוך אור על ז'אנר מרתק זה, דרך העבודות השונות המצויות באוסף המוזיאון.

הסיור מותאם לילדים ולמבוגרים כאחד.
images_1

מעבר למיניות ואימהות

בסיור נשאל מדוע לאורך ההיסטוריה של האמנות איננו מכירים כמעט נשים אמניות, כיצד מתוארות נשים ע"י נשים באמנות, כיצד מתארת/חווה אמנית את עצמה, וכיצד נתפסת הנשיות כאשר האמן המנוי עליה הוא גבר.

נעקוב אחר הזהות הנשית ומורכבותה, כפי שהיא באה לידי ביטוי ביצירתה של האמנית אילנה גור וביצירותיהם של אמנים אחרים המצויות באוסף המרתק שנאסף על ידי גור במהלך השנים.

הסיור מותאם לנוער ומבוגרים.
images_1