תערוכה טוטם וטאבו


טוטם וטאבו

הפתיחה: יום שישי | 22.11.19 | 12:00

מציגות: נדיה גורנשטיין, ליאור קסם חממה
 אוצרת: חגית פלג רותם

ביום שישי 22.11.19 בשעה 12:00 במסגרת שבוע האיור תפתח במוזיאון אילנה גור תערוכה אורחת חדשה ומקורית "טוטם וטאבו", בה יוצגו יצירות של שתי אמניות ישראליות – ליאור קסם חממה ונדיה גורנשטיין.

נדיה גורנשטיין וליאור קסם חממה יוצרות כל אחת בדרכה עולם דימויים פנטסטי, בפיסול ואסמבלאז', איור, קרמיקה, גילוף בעץ, הלחמה וחיתוך ברזל – שילוב בין חומרים רכים וקשים. העבודות של השתיים אינן צומחות ממקור אחד, אך הן יודעות לדבר זו עם זו. המשיכה אל האגדי והכמוס היא כוח מניע ביצירתן של שתי האמניות – פיסול שמספר סיפור, מתפתל ומתפתח, עוטה לבוש חדש ורב פרטים. לעתים הדימויים פונים אל האפל והמורבידי, לעתים אל הפנטזיה ולעתים אל הרוחני. העבודות יוצרות הלחמים מפתיעים, טוטמים היברידיים ואסוציאטיביים, המתנוססים לגובה או מתפשטים לכיוונים לא צפויים; ובסאב-טקסט שלהן חבויים מאוויים כמוסים, עדינות ורוך, לצד כוח מתפרץ, בוטה וסקסי.

העבודות בתערוכה מתכתבות עם גוף העבודה הייחודי ופורץ הדרך של אילנה גור, ועם סגנונות אמנותיים המערערים גבולות והיררכיה בין דיסציפלינות, תקופות וז'אנרים. העבודות נוצרו במיוחד לתערוכה והן מוצגות לראשונה לקהל.

שיח גלריה וערב פתוח בהשתתפות אוצרת התערוכה והאמניות יתקיים ביום חמישי 28.11.19 בשעה 19:00

התערוכה תוצג בין התאריכים: 22.11.2019 – 22.12.2019

כניסה חופשית לאירוע הפתיחה ולשיח גלריה.

print