דיאלוג לשלושה: מופע ג’אז במוזיאון אילנה גור

ביום חמישי, 5.12.19, בשעה 20:00, שלושה מוזיקאים ישראלים: בוריס מלקובסקי, לני סנדרסקי ודניאל שורצולד יצרו בחלל המוזיאון דיאלוג מוזיקלי מיוחד של סקסופון, פסנתר ואקורדיון.

השלישייה תנגן עיבודים ליצירות של דיוק אלינגטון ותלוניוס מונק וגם יצירות מקוריות.

19:00 פתיחת דלתות וסיורים בעברית וברוסית

20:00-21:00 ההופעה בחלל המרכזי של המוזיאון

עלות הכרטיס לערב (כולל כניסה למוזיאון, סיור והופעה) הינה 85 ש”ח.

ניתן לרכוש כרטיסים באתר המוזיאון או בטלפון 03-6837676 שלוחה 20.

בוריס מלקובסקי – מלחין ונגן עוגב, פסנתר ואקורדיון – משלב יצירות קלאסיות, ג’אז, פולקלור ואלתור חופשי. השתתף בהקלטות של יותר מ -30 אלבומים, כתב מוסיקה להצגות וסרטים, מופיע באופן קבוע בפסטיבלים גדולים באירופה ובישראל.

דניאל שורצולד – פסנתרן ומלחין, יליד ירושלים. התגורר ב-5 שנים האחרונות בברלין, הופיע עם מספר רב של הרכבי ג׳אז ברחבי אירופה ובפסטיבלי ג׳אז בעולם. הוא חזר לאחרונה לארץ והתחיל ללמד בבית הספר למוסיקה החדש במצפה רמון.

לני סנדרסקי נחשב לאחד הכוחות העולים הבולטים ביותר בסצנת הג’אז ברוסיה שם פיתח קריירה מרשימה הן כאמן מבצע והן כמורה ומרצה מבוקש. בוגר בית הספר הגבוה למוסיקה ע’ש מוסורגסקי בסנט פטרסבורג ובעל לתאר שני מהקונסרבטוריון הריתמי בדנמרק. במקביל ניהל לני קריירה בינלאומית ענפה והופיע בפסטיבלים וקונצרטים בארה”ב, דנמרק, פינלנד, אסטוניה ואוקראינה. מאז עלייתו לישראל ב 2011 הופיע לני עם המוסיקאים סלבה גנלין, עמוס הופמן, ענת פורט, גרגורי ריבקין, תזמורת הג’אז של תל אביב, תזמורות הביג בנד של חיפה והוד השרון ועוד.

כתובת המוזיאון: רח’ מזל דגים 4, יפו העתיקה

В четверг, 5 декабря, в 19:00 в музее Иланы Гур в Яффо пройдет необычный джазовый концерт в необычном составе: саксофон, фортепиано и баян.
Джаз-трио Сендерский – Шварцвальд – Мальковский сыграет произведения Дюка Эллингтона и Телониуса Монка в соответствующей аранжировке, а также исполнит авторские композиции саксофониста Ленни Сендерского. Вечер начнется с экскурсий по залам музея на русском языке и иврите.

19:00 экскурсии по музею на русском языке и иврите
20:00 концерт джаз-трио Сендерский – Шварцвальд – Мальковский

Цена билета на вечер (включая концерт, экскурсию и входной билет в музей) – 85 шекелей.
Когда речь заходит о джазовом трио, то обычно имеется ввиду классический состав – рояль, бас и барабаны. Трио Сендерский – Шварцвальд – Мальковский выходит далеко за рамки привычных представлений. Сочетание рояля, саксофона и баяна это уже любопытно, а если учесть, что каждый из этих музыкантов не просто исполнитель, а самобытный композитор и вносит в музыку трио своё видение, то становится очевидно, что это особый и нестандартный музыкальный состав.
Борис Мальковский известен в Европе и Израиле как мульти-инструменталист, который в своих композициях с лёгкостью и мастерством соединяет музыку клезмер и Баха.

Ленни Сендерский – саксофонист с хорошей традиционной школой, уже давно играющий авторский джаз по всему миру. Его музыка соединяет в себе как европейско-скандинавскую школу free-jazz, так и всю палитру восточной музыки.

Даниэль Шварцвалд – израильcкий пианист, живущий в Берлине. Как джазовый исполнитель Шварцвальд владеет многими стилями и умеет выстроить диалог с другими музыкантами на сцене.